Z jakich produktów przygotowywać posiłki

Zdrowa, zbilansowana dieta zawiera dużo warzyw i owocoów

Źródło: freeimages.com

O tym jak ważne jest zdrowe odżywanie, wie już niemal każdy. Tematowi temu poświęca się w mediach wiele czasu i uwagi. Jednak sama wiedza dotycząca tego, że należy się zdrowo odżywiać nie daje nam umiejętności, aby przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki. Co można zrobić, aby taką umiejętność nabyć? Przede wszystkim trzeba być świadomym składników, z których zamierzamy korzystać. Wybór owoców i warzyw jest w sklepach bardzo duży, dając nam wiele możliwości tworzenia własnych przepisów.

By jednak pokarmy były bogate w składniki odżywcze, warto wybierać je przy zastosowaniu naszych kryteriów.

  • staraj się kupować świeże owoce i warzywa, najlepiej na targu
  • jeśli masz możliwość, kupuj produkty polskie, od lokalnych dostawców
  • lepiej kupować częściej i w małych ilościach niż rzadko i dużo
  • owoce przechowuj w lodówce lub piwnicy, tak aby mogły oddychać

Jeśli lubisz często jeść warzywa, pamiętaj o tym że podczas gotowania tracą one wiele ze swoich składników odżywczych. Są one wypłukiwane przez wrzątek i w wysokiej temperaturze witaminy tracą swoje korzystne właściwości. Dlatego do przygotowywania posiłków lepiej wybrać metodę przygotowywania warzyw na parze, niż gotowania w wodzie. Można również warzywa grillować, wtedy również utrzymują dużą ilość cennych składników odżywczych.

Przygotowując posiłki mięsne, również stosuj powyższe metody, unikając smażenia w głębokim tłuszczu. Mięso, które jest zdrowe dla organizmu to przede wszystkim dobrej jakości drób, a przede wszystkim mięso indycze. Spożywane dwa razy w tygodniu, na przykład gotowane, zapewnia naszemu organizmowi dużą dawkę składników odżywczych, których mogło mu brakować.

Przyprawy nadają smak

Aby podkreślić walory smakowe w Lily on Diet stosowane są tylko naturalne przyprawy

Źródło: freeimages.com

Mdłe potrawy mało komu smakują. Aby podkreślić ich unikalne walory smakowe, stosuj wyłącznie naturalne przyprawy, które samodzielnie możesz mieszać. Unikaj gotowych przypraw i marynat, a szczególnie tych, które w składzie mają glutaminian sodu oraz sól. Dokładnie czytaj etykiety, aby świadomie wybierać tylko te przyprawy, które w całości skomponowane są z naturalnych składników.

Brak czasu, a dieta

Jeśli duża liczba obowiązków domowych i zawodowych nie pozwala ci samodzielnie przygotowywać zdrowych posiłków, wcale nie jesteś skazana na jedzenie o kiepskiej jakości. W coraz większej liczbie miast powstają firmy, oferujące catering dietetyczny. Odpowiednio zbilansowane pod względem odżywczym potrawy, są indywidualnie dopasowywane do każdego klienta i jego diety.

Polecamy Lily on Diet – Catering dietetyczny z dostawą do domu w Warszawie, Łodzi i okolicach.

This entry was posted in Zdrowie.